Borsófesztivál 2018

2018. június 16-án, a Székesfehérvári Szív Egyesület életében először beneveztünk a Borsófesztiválra! Az első kellemes meglepetés akkor ért minket, amikor megláttuk a helyszint. A Feketehegy-Szárazréti Közösségi Ház Gasztróudvara faasztalaival, padjaival, virágaival - egy nagy zöld rét kellős közepén, napsütésben igazán szép látványt nyújtott. Hát még amikor megtudtuk, hogy a főzőversenyt egy mindenre kiterjedő egészségügyi szűrővizsgálattal is összekötötték! Természetesen mi is részt vettünk rajta és örömmel konstatáltuk, hogy egészségesek vagyunk.
Megkaptuk a borsót, feldíszítettük az asztalunkat és a fiúk – Tímár Jani és Magda Jocó - nekiálltak a főzésnek. A menünk borsós vaddisznótokány volt. Nagyon finomra sikeredett. Sok ötletes, különleges étel született. Irénkénk pl. borsós süteményt sütött, melynek gyorsan híre ment, még a tévések is jöttek megkóstolni. Az első helyezést Rózsa palacsintája kapta, „ellenfél” csapat volt, de közülük ketten is egyesületünk tagjai, így velük együtt örültünk, táncoltunk.
Ja, hogy tánc! A főzés egész ideje alatt egy nagyszerű zenész, ifjúkorunk slágereit játszotta, így aztán többen is táncra perdültek.
A szervezők igencsak kitettek magukért. Minden csapat emléklapot kapott, s gyönyörű kupákkal és a szponzorok ajándékaival díjazták a legszebb terítést, a legkülönlegesebb ételt, sőt még közönségdíj is volt!
A délutánt a színházteremben egy színvonalas operett gála zárta. Összességében elmondható, hogy kis csapatunk nagyon jól érezte magát a családias, hangulatos rendezvényen, és jövőre szeretnénk újra ott lenni!

Szepes Andrásné Katika