Civil Nap-2019

2019-szeptember 28. Civil Nap

Szeretettel köszöntöm a megjelent Civil-szervezetek képviselőit és az erre sétáló székesfehérváriakat.
   Szepes Andrásné vagyok és a Szív egyesületünket, szeretném röviden bemutatni, melynek 19 éve tagja vagyok. Engedjék meg, hogy egy személyes történettel kezdjem. 16éves voltam, amikor édesapám 58 éves korában a harmadik szívinfartus-ban halt meg. Mivel ez a 60-as évek elején történt, akkoriban az infartuson átesett betegek rehabilitációjáról teljesen mást gondolt az orvostudomány, mint most. Szerencsére azóta, ez a nézet megváltozott, a mozgás, a fizikai aktivitás és a „ normális” életbe való mielőbbi visszatérés lett a rehabilitáció legfőbb célja. Így mivel tudtam, hogy rossz géneket örököltem, tudtam, hogy komolyan és eltökélten tennem kell az egészségem érdekében, melynek két alappillére a táplálkozás és a mozgás. Így jutottam el 19 évvel ezelőtt a székesfehérvári Szív-klubba melyet Dr Szabó Péter kardiológus főorvos 30évvel ezelőtt alapított.
    Utóda lett a Székesfehérvári Szív Egyesület. A cél kettős. Egyrészt a prevenció, hogy az életmóddal megelőzhető legyen a komolyabb baj, másrészt, hogy a már kialakult szívinfartuson átesettek minél hamarabb újra betegség nélkül élhessenek. Ennek érdekében kedden és csütörtökön 2 csoportban rehabilitációs tornán lehet részt venni, melyet lelkes, fiatal, szakképzett gyógytornász vezet Fábián Árpád személyében.
   Ezen kívül egészség megőrző felvilágosító előadások színesítik a programot. Egyesületünk tagjai részt vesznek a különböző városi rendezvényekben ( lecsófőző, halléfőző,borsófesztivál stb) és a más városokban rendezett sporteseményeken. Honlapunkon minden programunk elérhető és megnézhető.
   Szólnom kell még egy olyan eseményről, melyet az egyesület minden tagja nagyon vár! Ez a minden évben másik városban megrendezésre kerülő- MAGYAR SZÍVEGYESÜLETEK ORSZÁGOS SPORTTALÁLKOZÓJA- ahol 14 sportágban 3 napon mérheti össze erejét a kb 400 résztvevő. Ezeken a versenyeken már barátként találkozunk az ország különböző részeiből jövő sporttársakkal, megismerjük az adott város nevezetességeit. A sport versenyek lebonyolítása, a megnyitó-és a záróünnepség olyan mint egy kis olimpia. Egyesületünk az idén Zalaegerszegről 26 éremmel tért haza, és a városok közötti versenyben a második helyen végzett.
   Szeretnénk, hogy jövőre 2020-ban Székesfehérvár rendezné ezt a találkozót. Aki szeretne valamit tenni az egészsége érdekében és mellette egy jókedvű, egymást segítő csapat tagja lenni, annak köztünk a helye.

Most pedig fogadjátok szeretettel kis csapatunk produkcióját.

Szepes Andrásné

A Civil Nap eseményei képekben